PRVI JEDANAESTI

Zadnjeg augustovskog jutra dvije hiljadedvadesete prve skoro završenu zgradu škole na Šipu posjetili su kantonalni premijer Edin Forto uz ministricu obrazovanja Naidu Hota Muminović i općinskog načalnika Srđana Mandića. Škola je izgrađna. Unutra ostalo još sitnijih radova. U toku priključak kotlovnice i vanjsko uređenje. Osamnaest svijetlih učionica s izlazomna terase kao vanjske učionice, kabineti za nauku i umjetnost, bibljioteka s čitaonicom i velika sportska sala zamišljene su i izvedene s idejomotvorenost i pristupačnosti.

U februaru je ubrzana gradnja i općinski i kantonalni dužnosnici uradili su puno da nastava počne ove a ne iduće školske godine. Poslije tehničkog prijema i administrativne procedure časovi će od prvog novembra.

Damir Ovčina